KALPTEN KALBE BİR YOL VARDIR: ŞULE YÜKSEL ŞENLER’E MEKTUPLAR

  • Anasayfa
  • KALPTEN KALBE BİR YOL VARDIR: ŞULE YÜKSEL ŞENLER’E MEKTUPLAR

Sevenlerinden, Şule Yüksel Şenler’e Gelen Mektuplar Kitap Haline Getirilecek

Şule Yüksel Şenler’e gönderilecek mektupların kitap haline getirileceği “Kalpten Kalbe Bir Yol Vardır: Şule Yüksel Şenler’e Mektuplar” adlı projede, Şule Yüksel’in yolunu yol edinen okurlarının yazacağı mektuplardan seçilenler kitaba dahil edilecek.

Kalemini ve ömrünü mücadeleye adayan, yazıları ve konferanslarıyla bir döneme damgasını vuran, pek çok konuda ilkleri yaşamış tavizsiz bir isim olan Şule Yüksel Şenler; başörtüsü konusunun, eğitimli Müslüman kadının hayatına girmesine vesile oldu. Gazetecilik mesleğini icra ederek yazdığı köşe yazıları, kitapları ve Anadolu’yu adım adım gezerek verdiği konferansları sayesinde, fikirleri dindar genç kızlar ve kadınlar arasında yayılmaya başladı ve onların kendilerine yeniden güven duymalarını sağladı. Konferansları ve yazı hayatının yanı sıra tasarımını kendisinin yaptığı başörtüsü modellerini anlattığı gazete sayfaları hazırladı ve çizdiği modeller tüm Türkiye’de genç kızlar ve hanımlar arasında bir akım haline geldi. Cesur kalemi, güçlü hitabetiyle yıllar yıllar yılı susturulmuş kadın, erkek tüm dindar kesimin sesi olan Şule Yüksel Şenler, 28 Ağustos 2019’da vefat etti.

Yarınlara Işık Tutacak Mektuplar
Şule Yüksel Şenler, ömrü boyunca davasına inanan ve yolunu takip eden okurlarıyla mektuplaştı, fikirlerini paylaştı; kadınların, genç kızların yollarını aydınlattı. Hayata geçirilmesi planlanan “Kalpten Kalbe Bir Yol Vardır: Şule Yüksel Şenler’e Mektuplar” projesi ile kalemiyle cihat eden Şenler’e “Şule Abla” diye hitap eden okurlarının yazacağı mektuplar bir kitap haline getirilecek.

Proje kapsamında, Şule Yüksel Şenler’in fikirlerinin peşinden giden okurlarından mektup yazmaları istenecek ve seçilen mektuplar kitaba dahil edilecek.

Şule Yüksel Şenler’in Türkiye’nin her köşesinden, her yaştan okurları tıpkı 60’lardaki okurları gibi mektuplarında fikirlerini paylaşacak, duygularını ifade edecek, sorunlarından bahsedecek ve minnetlerini iletecekler. Anonim olarak yayımlanacak olan bu mektuplar, Şule Yüksel Şenler’in fikirlerini, anılarını ve davasını yarınlara taşımaya devam edecek. Şule Yüksel Şenler, bugün aramızda olmasa da “davam” dediği mücadele örnekliğiyle aramızda olmaya devam ediyor. 2022 yılında da tıpkı 60’larda olduğu gibi postacılar sevenlerinden ona mektuplar taşımaya devam edecek ve bugünün mektupları yarınlara ışık tutacak.

Proje detayları için tıklayınız:

Başvuru Formu